Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli 10 haberine yer verdiğimiz yazımıza bu hafta yatırım haberleriyle başlıyoruz. Aldığımız bilgilere göre ön ödemeli kart şirketi ininal’a Avrupa’dan yatırım geldi. Diğer bir tatırım haberi ise Blesh’ten; Ali Sabancı’nın da bulunduğu melek yatırım turundan şirket servislerini yurtdışına ulaştırmak için kaynak yaratmış. Haftanın son yatırım haberi ise Aslanoba Capital’den geldi. İkinci el lüks giyim sitesi olan Modacruz.com’a Aslanoba Capital yatırım yaptı. Detaylarını haberlerimizde bulabilirsiniz.

Haftanın en ilginç haberi ise kuşkusuz Ehil.com ve Balerin.com’un el değiştirmesiyle yatırımcıların iki şirketten de çıkış yapmış olmasıydı. Detayları çok da net olmayan anlaşmalar sonucunda yatırımcılar bu girişimleri terk etmiş ve iki girişim yollarına farklı şekillerde devam etmiş.

Yurtdışına dönecek olursak, Flappy Bird’ün geliştiricisi Dong Nguyen’in yeni oyunu Swing Copters’i yayınlamasıydı. Mobil uygulama mağazalarına hızla giren oyun aşırı zor olmasıyla dikkat çekiyor. Twitter’ın haber akışına yeni tweetler eklemesi, Y Combinator’un sunum gününde sahneye çıkan 66 girişim diğer önemli haberlerdi.

Bu hafta ilginç şekilde iki tane de Azerbaycan haberi yaptık. İlki Butikbebe.com’un Azerbaycan pazarını hedefleyen yeni sitesini yayına almasıydı. İkincisi ise Türkiye’den çıkan taksi çağırma uygulamasının aTaksi ismiyle Azerbaycan pazarında yer almasıydı. Kardeş devlet Azerbaycan internet ekosisteminin gelişmesine katkıda bulunacak bu çeşit girişimlere daha yer vermeye çalışacağız.

Haftanın son haberini ise kendimize ayırdım. Uzun yıllardır Webrazzi Kariyer markasıyla hizmet verdiğimiz iş ilanı servisimizin yönetimini karşılıklı bir anlaşmayla 3 yıllığına Kariyer.net’e verdik. İlan veren şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda daha ileriye götürecek dönüşüm ile birlikte ilanlara bundan böyle Kariyer.net profilleri üzerinden direkt başvuru da yapılabilecek.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın