Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli 10 haberini paylaştığımız haberimize bu hafta Türk bir yatırım şirketinin yabancı bir girişime yatırımıyla başlıyoruz. Türkiye internet ekosistemine son iki yılda en büyük yatırımı yapan Aslanoba Capital, bir vale çağırma servisi olan ValetAnyWhere.com’a tohum yatırım yaptı. Oldukça farklı bir modeli olan girişim New York merkezli.

Bu haftanın ikinci önemli haberi ise Ankara’dan biri girişim olan Vizera’nın Y Combinator programına seçilmiş olması. Özel bir görüntü maskeleme uygulaması olan Vizera, dünyanın en önemli girişim hızlandırma programlarından olan Y Combinator sonrasında önemli yatırımlara ulaşabilir.

YO’da yapılan büyük güncelleme, ALS hastalığına dikkat çeken ve yurt dışında önemli etki yaratan IceBucketChallence, Wired’ın her sene yayınladığı Avrupalı girişimler listesi önemli etki yarattı. Türkiye’de ise Bobiler.org’un yeni girişimi TheCropped, No-Pact stüdyolarının ilk oyunu Reclaim, Product Hunt ve Hackers News’teki haberler toplayan iPhone uygulaması Filter News ile YemekSepeti’nin iOS uygulamasına eklediği online ödeme seçeneği dikkat çekti.

Kaan’ın kaleminden çıkan ve Webrazzi PRO verilerine dayanan Mobil mesajlaşma uygulamaları ve mesajlaşmanın geleceği başlıklı analizi de kaçıranlar için tekrar hatırlatmış olalım.

Haftanın tüm önemli haberlerine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın