Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli 10 haberini paylaştığımız yazıya bu hafta 212’nin iyzico’ya yaptığı yatırım haberi ile başlıyoruz. Bir ödeme altyapı sağlayıcısı olan iyzico, 212 ve eski yatırımcısı Pahicle Invest’ten toplam 1 milyon euroluk yeni yatırımını aldı. Bu haftaki ikinci yatırımı ise Aslanoba Capital, New York merkezli Arthena’ya yaptı.

Yeni Foursquare’in çıkması, PLDT’nin Rocket İnternet’in %10’unu alarak değerlemesini 4.5 milyar dolara çıkarması, BiTaksi’nin ödeme sistemleri arasına Turkcell Platinum’u alması, SüperLig’in Fifa 2015’te yer alacak olması ve StartupBootcamp İstanbul’un destekleyeceği 9 girişimi açıklaması haftanın dikkat çeken diğer haberleriydi.

Bu hafta yer verdiğimiz Borsa İstanbul’un girişimciler için hayata geçirmekte olduğu projesi “Özel Pazar” ise en önemli haberlerimizden biriydi. Şirketlerin borsaya açılmadan hisselerini açık bir pazarda satabilmelerine imkan sağlayacak olan Özel Pazar projesiyle ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bizim açımızdan da bu hafta önemli bir haftaydı. Geçtiğimiz aylarda yeni tasarımıyla yenilenen Webrazzi dün 8. yaşına girdi. Webrazzi’nin Chrome uygulamasını yeniledik ve Webrazzi Summit konuşmacıları arasına Square’in kurucu ortağı Jim McKelvey’i ekledik.

Geçen hafanın tüm önemli haberlerine yazının aşağıda ulaşabilirsiniz.

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın