Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçtiğimiz haftanın en önemli haberlerine yer verdiğimiz yazımıza bu hafta Eniyihemik.com’un DocPlanner tarafından satın alınmasıyla başlıyoruz. Polonya merkezli olan doctor randevu platformu Doc Planner, global büyüme hedefinde Türkiye’deki rakibini bünyesine katmayı başarmış.

Bayram haftasında yurtdışında yaşayan Türklerin girişimlerinin haberleri de üst üste geldi. Aykut Karaalioğlu’nun kurucusu olduğu App Store Optimizasyonu yapan Mobile Action 800 bin dolar, Olcan Serçinoğlu’nun kurucu ortağı olduğu yapay zeka araştırmaları yapan Scaled Inference 4 milyon dolar yatırım aldı. Son olarak ise Umut Erkal, Şafa Güzel ve Melis Dinçol‘un kurduğu 3 boyutlu basılabilir robot projesi Roboting, indiegogo’da kampanya başlattı.

Tübitak Martek’in ikinci girişimcilik kampını duyurması, Amazon’un Android uygulama mağazasının Türkiye’ye açılması, Beats’in Apple’a devrinin tamamlanması, Twitter’ın 2014 ikinci çeyrek sonuçları ve hükümetlerin Twitter’dan bilgi ve içerikle ilgili taleplerinin artmaya devam etmesi haftanın diğer önemli gelişmeleriydi.

Haftanın bir diğer önemli haberiyse Intel Challenge Türkiye 2014 finalistlerinin belli olmasıydı. Intel Challenge’ın kazananları Webrazzi Summit‘te açıklanacağını bir kere daha hatırlatalım.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın