Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperGeçen haftanın en önemli haberlerini derlediğimiz yazımıza bu hafta ne yazık ki olumsuz bir haberle başlıyoruz. Bu haftanın en çok yankı uyandıran haberi Metrekare.com’un kapanıyor olmasıydı. Emlak dikeyinde yeni nesil bir seri ilan sitesi olmasıyla oldukça destek gören ve yatırım da bulan Metrekare.com, kurucuların tercihiyle kapanıyor.

Geçen haftanın diğer bir haberi ise Uber’in Türkiye’ye açılmasıydı. Bir süredir Türkiye’ye geleceği konuşulan Uber, Türkiye’de Taksi yerine lüks araç servisi UberBLACK ile geldi. TÜBİSAD’ın açıkladığı Türkiye E-Ticaret Pazarı 2013 isimli raporu da haftanın en çok ses getirenlerinden biriydi. Rapora göre Türkiye E-Ticaret Pazarı 14 milyar TL büyüklüğünde.

Dış haberlerde ise Google’ın alan adı satacağı servisi Google Domains, Twitter’ın önümüzdeki dönemde dönüşecek retweet ederken yorumlama fonksiyonu, Facebook’un Snapchat’e rakip uygulaması Slingshot, Google’ın geliştirici etkinliği I/O’da açıklanan tüm yenilikler ve Alibaba.com’un halka açılmaya hazırlanması vardı.

Onlinemarket’in hızla büyüyen işi Meal Box ve İstanbul’da 2 gün sürecek olaran iddialı bir yazılım etkinliği jsist yerel pazardan diğer önemli haberlerdi.

Geçen haftanın 10 önemli haberine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın