Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperGeçen haftanın en önemli 10 haberini paylaştığımız yazımıza bu hafta iLab Ventures’ın emlakjet.com’u satın almasıyla başlıyoruz. iLab’in satın alma bedeli açıklanmazken bu satın alma ilan sitelerine yönelik ilginin hala devam ettiğinin de bir göstergesi. Çiçeksepeti kurucusu Emre Aydın’ın Yemeksepeti’ne rakip olacak yeni işi Bolbol.com, geçen hafta sektörün en çok konuştuğu haberdi diyebiliriz.

İki aydan uzun bir süredir devam eden YouTube engeline Anayasa Mahkemesi karşı çıkarken, henüz popüler video sitesinin ne zaman açılacağı konusunda net bir açıklama yok.

TTNET’in genişbant ve fiber bağlantılarda temel hızları yükseltmesi dikkat çekerken Adil Kullanım Kotası’nda bir değişikliğe gitmemesi farklı yorumlara sebep oldu. Turkcell haftasonu tanıttığı T50 ve T-Fit isimli yeni ürünleri her ne kadar eleştirilse de yine büyük ilgi göreceğini söyleyebiliriz.

Apple’ın Beats’i satın alması, App Annie’nin Distimo’yu saflarına katması, Google’ın AB ülkeleri vatandaşları için arama sonuçlarından içerik kaldırması, Kleiner Perkins’in İnternet Trendleri 2014 raporu haftanın yurtdışından önemli gelişmeleriydi.

Türkiye’de ticari amaçlı drone geliştiren Simurgtech röportajımız da yine çok ilgi gören haberlerimizdendi. Haftanın tüm öne çıkan haberlerine aşağıda ulaşabilirsiniz.

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın