Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperGeçen haftanın önemli haberlerine yer verdiğimiz yazımıza yatırım haberleriyle başlayalım. Geçtiğimiz hafta Türkiye internet ekosisteminden iki yeni yatırım duyuruldu, bunlardan ilki BIC ve GBA’nın ortaklaşa yaptığı Prisync yatırımıydı. 365 bin TL’lik melek yatırımla Prisync, sağlam adımlar atacak. Diğer yatırım haberimiz ise Vivense’ye aitti. Daha önceki yatırımcılarının dahil olduğu turun miktarı açıklanmazken şirketin toplam aldığı yatırım 5 milyon TL’ye ulaştı.

Haftanın diğer haberlerine dönecek olursak BiTaksi ve Yandex arasındaki teknolojik işbirliği, Uber’in ve BlablaCar’ın Türkiye pazarı için planları ve Kommiks’in ilk yayıncı anlaşmasının Samsung ile yapması haftanın önemli gelişmeleriydi.

Apple’ın Beats’i 3.2 milyar dolara satın alacağı haberi ve Birleşmiş Milletler’in 2014 sonunuda internet kullanıcılarının 3 milyara ulaşacağı şeklindeki açıklaması yurtdışından gelen önemli haberlerdi.

Haftanın en çok dikkat çeken girişimlerini ise Socialdeep ile Thecards.co olarak tekrar hatırlatalım. Geçen haftanın en önemli 10 haberine yazının devamında ulaşabilirsiniz. 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın