Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperGeçen haftanın en önemli haberlerini hatırlattığımız yazımıza bu hafta Nasper’sin Markfoni’nin tamamını satın almaya yönelik başvurusuyla başlıyoruz. 3 yıl önce Markafoni’nin %72’sini satın alan grup, şirketin tamamını satın almaya hazzırlanıyor. Haftanın yatırım haberi Revo Capital’den geldi. Buna göre Revo, bir bulut bilişim çözümü olan skyatlas’a yatırım yaptı. 

Haftanın en çok dikkat çeken haberi Hepsiburada Genel Müdürü İlker Baydar’ın görevinden ayrılacağıydı. Mayıs ortasında görevi bırakacağını öğrendiğimiz Baydar’ın ayrılık sebebi ve sonrasında ne yapacağı ise en çok merak edilen konular.

Türkiye’den Red Herring Avrupa 100 listesine 7 şirketin girmesi, Biletix ve Turkcell’in işbirliği, Teknosa’nın  tasarım yenilemesi ve Türkiye’nin Facebook’tan bilgil talep eden ülkeler sıralamasında geride kalması diğer yerli haberlerimizdi.

Dünyada ise OpenSSL’deki büyük güvenlik açığı haftaya damgasını vurdu diyebiliriz. İnternet güvenliği konusunda kilit noktalardan biri olan SSL’deki bu açığın hangi uygulamaları tehdit ettiği halen net olarak tespit edilemedi. Tasarımını yenileyenler arasında bulunan Twitter’ın Facebook’a oldukça benzemiş olması haftanın en çok tartışılan konuları arasındaydı.

Yukarıda kısaca bahsettiğim haberlerin tümüne yazınında devamında ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın