Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperGeçen haftanın en önemli haberlerine yer verdiğimiz haftalık yazımıza bu haftanın en önemli gelişimesi olan Facebook’un WhatsApp’ı satın almasıyla başlıyoruz. Toplamda 19 milyar dolar gibi bir bedelle satın alınan WhatsApp’ı Facebook’un neden satın aldığını, dikkat çeken rakamları, sosyal medya etkisini ve sıradaki hedefini konu alan farklı yazılarımıza da bu yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Bu hafta tüm Türkiye’yi ilgilendiren diğer konu ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeni internet yasasını onaylamasıydı. Google’ın yerel seçimlere özel hazırladığı portalı ve akıllı telefonlara yeni boyut kazandıran Project Tango en çok dikkat çeken içeriklerdendi.

GBA’dan Joyfoodz’ye 300 bin TL ve Tazemasa’nın Inventures’dan aldığı yatırım bu haftaki yerli yatırım haberlerimizdi. Webrazzi: E-Ticaret’14 konferansında lansmanı yapılan IdeaSoft’un küresel girişimi Shopio’nun da çok dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

Mixx Awars Türkiye ödüllerinin sahiplerini bulması ve Gerçek zamanlı pazarlama “Anlayamazsınız!” konusu dijital pazarlama konusunun en önemli haberleriydi. Türk şirketlerinin yurtdışına yaptıkları internet yatırımlarını konu alan raporu da haftasonu sizlerle paylaşmıştık.

Haftanın en çok öne çıkan 10 haberine yazının devamında ulaşabilirsiniz. 

Webrazzi TV

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın