Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperGeçen haftanın en önemli haberlerini tekrar hatırlattığımız yazımıza bu hafta yurtdışından yatırım ve satın alma haberleriyle başlıyoruz. Akıllı telefon kullanıcılarının neredeyse tamamının bir süre kullandığı Viper, Japon e-ticaret devi Rakuten tarafından 900 milyon dolara satın alındı. Giyilebilir teknolojiler konusunda önemli girişimlerden biri olan Jawbone ise geçen hafta 3.3 milyar dolar değerlemeyle 250 milyon dolar yatırım aldı.

Sizlerle geçtiğimzi haftalarda paylaştığımız PayPal Nakit Kart’ın lansmanı da bu hafta gerçekleşti. Ödeme sistemleri tarafındaki bir başka yenilikse iyzico’dan geldi. Şirket kredi kartı saklama özelliğini duyurdu. Türkiye’de planları konusunda çok fazla bilinmeyen Alibaba.com’u Türkiye Ülke Müdür Cüneyt Erpolat’la yaptığımız canlı yayında dinledik.

Yeni internet yasasıyla ilgili yatırımcı ve yer sağlayıcıların görüşlerini aldığımız haberimiz ile yasası eğrisiyle doğrusuyla inceleyen Av. Gökhan Ahi’nin yazdığı yazı oldukça ilgi çekti. Geçen hafta geleceğin mobil teknoloji ürünlerini incelediğimiz tmob Labs gezimizin de büyük ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Son olarak haftasonu yayına aldığımız SEOzeo kurucusu Yiğit Konur’un E-ticaret siteleri için 100 SEO önerisi konulu konuk yazısının çok okunduğunu ve paylaşıldığını söyleyebiliriz.

Haftanın tüm öne çıkan haberlerine ve Webrazzi TV programlarına yazının devamında ulaşabilirsiniz. 

WebrazziTV

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın