Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperGeçen haftanın en önemli haberlerini tekrar hatırladığımız yazımıza Türkiye ekosisteminin iki önemli şirketinin yatırım ve satın almalarıyla başlıyoruz. Geçtiğimiz haftanın en çok ses getiren olayı Pozitron’un Monitise tarafından satın alınmasıydı. Satın alma yurtdışında da geniş yankı buldu. Bir diğer yatırım haberi ise ekosistemin yakından tanıdığı Botego’ya SESTEK’in yaptığı yatırımdı. Yatırım miktarı açıklanmasa da SESTEK bu yatırımın ardından Botego’nun yüzde 30 ortağı oldu.

Teknoloji konusunda bir diğer önemli gelişme ise Apple CEO’su Tim Cook’un Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesiydi. Görüşme sonunda net bir karar çıkmazken Cook, Türkiye’deki ilk Apple Store’un Nisan ayından açılacağını ve Fatih projesine büyük ilgi duyduklarını belirtti.

Microsoft’un yeni CEO’su da bu hafta belli oldu. 22 yıldır Microsoft’ta çalışan Satya Nadella şirketin yeni CEO’su oldu. Geçen haftanın en çok ilgi çeken içeriklerine dönecek olursak Indie gameler nasıl başarılı oluyor, Node.js ile ciddi düşünmek, Pozitron’un satışı ve neden yazılım şirketleri halka açılmıyor konulu dosya haberlerimiz büyük ilgi gördü.

Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısının 241 milyonu geçmesi, Github’ın 2013 rakamları ve Google’ın ilk günlerinde firmaya garajını açan Susan Wojcicki’nin YouTube’un yeni CEO’su olması dış dünyadan haftanın diğer öne çıkan haberleriyle.

Geçen haftanın en önemli haberlerine ve Webrazzi TV’de yayınlanmış olan programlarımıza yazının devamında ulaşabilirsiniz.

WebrazziTV

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın