Twitter hisse değerinde Facebook'u geçti

Dünyanın en büyük iki sosyal ağı arasındaki rekabet Twitter'ın halka açılması ile artık finans dünyasına da taşınmış durumda.

Twitter geçtiğimiz günlerde sizinle paylaştığımız yeniden hedefleme reklamlarına başlayacığını duyurması ile birim hisse senedi değeri 44.95 dolardan 52 dolara yükselmiş durumda. Facebook'un ise hisse değeri şu anda 50 dolar civarında seyrediyor.

Yatırımcıların hisse senedi alımında şirket vizyonundan daha fazla reklam gelirinin ne olduğuna baktığını bir daha gördüğümüz hisse senedi yükselişiyle Twitter'ın toplam değerlemesi 30 milyar dolara yaklaşmış oluyor.

Yeniden hedefleme reklamları ile önemli bir reklam pazarına adım atacak Twitter büyüen mobil pazarındaysa yoluna yeniliklerle devam ediyor. 140 karakter ile iletişime izin veren mikro blog sitesi mobilde değişen arayüzü ile kullanıcılar arasında iletişimi artırmaya kararlı görünüyor.

Güncellemeyle mobil mesajlaşmayı odak noktasını aldığını söylebileceğimiz Twitter ekranın alt satırını 4'e bölerek mesajlar için özel sekme oluşturmuş. Mobil mesajlaşmayı ön plana alan bu tasarımın haricinde direkt mesajlarla fotoğraf gönderme özelliğiyle de bu alanda rakipleri Facebook ve Whatsapp'a yakınlaşacak ilk adımını atmış oldu.

twitter-yeni-mobil-ekran-goruntusu