Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperGeride bıraktığımız haftanın en önemli gelişmesi Apple’ın merakla beklenen iPad etkiliği oldu. Apple iPad Air’in yanı sıra yeni iPad Mini’leri de tanıttı. Canlı blog’lama ile sizlere aktardığımız etkinlikte yeni MacBook Pro serisi de tanıtıldı.

Cuma günü Pozitron tarafından hazırlanan ve ilk kez Webrazzi’de yayınlanan bir rapor da haftanın en çok ilgi gören konularından biri oldu. Rapor Türkiye Mobil Bankacılık Pazarına dair oldukça detaylı ve ilginç veriler içeriyor.

İlk yatırımını Ocak ayında gerçekleştiren ve bugüne kadar 36 girişime toplamda 30 milyon doların üzerinde yatırım yapan Hasan Aslanoba, bildiğiniz gibi Aslanoba Capital adıyla şirketleşmişti. Bu yeni yapı şimdi de yatırımlarına daha fazla destek olabilmek adına “platform VC” olmak hedefiyle yoluna devam ediyor. Bu konuyla ilgili bilgi almak için Aslanoba Capital Yönetici Ortağı Cankut Durgun ile yaptığımız röportaj da geçen haftanın dikkat çeken başlıklarından biri oldu.

Pinterest’in yeni yatırımı ile birlikte değerini 3,8 milyar dolara çıkartması, YouTube’un Spotify’a rakip olabilecek bir müzik servisi üzerinde çalıştığı iddaları, Zuckerberg’in bilinen ilk kişisel yatırımı ve eBay’in Hummingbird Ventures yatırımı Shutl’ı satın alması haftanın diğer önemli haberleri arasında yer alıyordu. Haftanın tüm önemli haberlerine yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın