Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperYeni bir haftaya başlarken geçen haftanın önemli haberlerini her hafta olduğu gibi sizlerle paylaşmak istedik. Yatırım konusuyla başlayacak olursak geçen hafta Aslanoba Capital, OnlineMarket projesine 1 milyon dolar yatırım yaptığı duyurdu. Ülkemizde eCift yatırımıyla bilinen 3TS Capital Partners, Orta ve Doğu Avrupa için 100 milyon euroluk yeni bir fon kaldırdı. Fonun Türkiye ayağını Elbruz Yılmaz yönetecek.

Girişimci açısında bir önemli haber de Türk Telekom cephesinden geldi. Türk Telekom, pek çok bilinen ismin mentorlar arasında yer alacağı girişim hızlandırma programı PİLOTT’u duyurdu. PİLOTT 20 Ekim’e kadar başvurularınızı bekliyor.

ADTECH’in Türkiye’ye Turkuaz Medya Grubuyla adım atması, Reklamz’yi alan Ballroom International’ın Ströer tarafından satın alınması, Twitter’ın borsaya açılmak için gerekli başvuruları yapması, IAB’nin ADEX Benchmark 2012 raporunun yayınlanması ve Botego’nun Merve’sinin Google Play’de yer alması haftanın diğer önemli haberleriydi.

Tabii ki haftanın en önemli haberi Apple’ın duyurduğu yeni iPhone’lardı. iPhone 5C ve iPhone 5S isimleriyle çıkan akıllı telefonlar çok fazla ilgi gördü.

Daha önce sizlerle paylaştığımız TechCrunch Disrupt Berlin sponsorluğumuz çerçevesinde Berlin’de bir Webrazzi etkinliği düzenliyoruz. Webrazzi Connect: Berlin ismini verdiğimiz etkinlik ile ilgili bilgi almak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın