Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperGeçen hafta Türkiye internet söktöründe çok da alışık olmadığımız şeyler oldu ve haftayı 4 tane yerli girişimin yatırım haberiyle kapattık.

Haftanın son günü gelen Mobilike’ın yatırım haberi özellikle yatırımcı şirketler arasında Silikon Vadisi’nin en önemli yatırım şirketlerinden Felicis Ventures’ın da bulunması sebebiyle çok dikkat çekti. Lidyana’nın Almanya’nın medya devi Burda Grubu’ndan aldığı 12 milyon TL’lik yatırım ise yatırımcı grubun Türkiye’de e-ticarete yatırım yapması açısından oldukça ilginçti.

Kurulduğu günden itibaren hızlı büyümesini sürdüren Onedio da haftanın yatırım alanları arasındaydı. Revo Capital’in 1.2 milyon TL yatırdığı şirketin sosyal haber alanında nasıl bir büyüme göstereceğini göreceğiz. BIC’ın Kargoweb.com’a yaptığı 250 bin TL’lik yatırım ise haftanın son yatırım haberiydi. 

Fırsat Bu Fırsat’ın 50 bin dolara Mekan.net alan adını satın alması gelecek planlarını biraz da olsa aydınlatırken, Ersan Özer’in duyumuna dayanan itiraf.com’un durumu Cumartesi günü gelen resmi açıklamayla netleşti.

Berlin’de düzenlenen IFA fuarında teknoloji devleri çok sayıda yeni ürün tanıtırken, sadece günler önce Microsoft’un Nokia’yı satın aldığı haberi teknoloji dünyasının en çok konuşulan haberiydi.

Google Bilim Fuarında Elif Bilgin’in halk oylamasında birinci oldu, final ise 23 Eylül’de. Haftanın çok önemli ama bir o kadar da arkaplanda kalan haberiyse TÜBITAK’ın duyurduğu girişim sermayesi destekleme programınıydı.

Bonus: Webrazzi Veritabanı yenilendi!

 

 

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın