Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaperGeçen hafta Türkiye internet sektörü için oldukça hareketli geçt. Neredeyse haftanın her günü sizlerle yeni bir girişim, yatırım veya birleşme haberi paylaştık.

Yatırım ve birleşme haberleriyle başlayacak olursak; Pozitron kurucusu Fatih İşbecer bilgi güvenliği uzmanı Intelrad’a %30 ortak oldu, Hürriyet grubunun kurduğu Yenicarsim.com kapatılarak Hepsiburada içine entegre edildi, Bilişim İnovasyon A.Ş. UCP Holdings’ten 3.75 milyon dolar yatırım aldı ve 212 portföy şirketlerinden Solvoyo’nun %5 hissesini 250 bin dolara satın aldı.

Haftanın en çok tartışılan ve sonrasında Hasan Aslanoba’nın da açıklama yapma ihtiyacı hissettiği girişim Webnak oldu. İnternet ekipler amiri Serdar Kuzuloğlu’nun yeni girişimi Gozimo da bu hafta tanıttığımız girişimler arasındaydı. Gamester’ın yeni üç boyutlu aksiyon – strateji oyunu Hordemaster ise hepsinin arasında benim favorimdi.

Bu hafta daha birçok haberi sizlerle paylaştık ama Pazar günü yayınladığımız Türkiye internet pazarına giriş yapmış yabancı girişimler yazımızı mutlaka okumanızı öneririm. 

 

 

 

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (1)
  1. Güven dedi ki:

    Özelikle ve özellikle ülkemizde E-ticaret sektöründe çok büyük bir yarış var, sürekli milyonlarca yatırım geliyor. Webrazzi ekibinden rica ediyorum 2012-2013 yılları arasında internet sektöründe toplam yatırım miktarı nedir ? En çok yatırımı hangi şirket aldı ? Bunları araştırırsanız mutlu olurum.

Bir Yorum Yazın