x

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wGeçen haftanın en önemli 10 haberi yazımızla yine sizlerleyiz. Bu haftanın yatırım haberi Cumartesi günü geldi. Aslanoba Capital, idemama.com’a 5 milyon TL’den değerlemeden yatırım yaptı. Yatırım miktarı açıklanmazken Aslanoba’nın diğer yatırımlarında %10-%20 arası hisse aldığını düşünürsek, yatırım miktarının 500 bin TL ile 1 milyon TL arasında olduğunu varsayabiliriz.

Haftanın dikkat çekici ve üzücü haberiyse Yandex kurucu ortağı Ilya Segalovich’in hayatını kaybettiğinin açıklanmasıydı. Açıklamanın ardından gelen Ilya’nın henüz ölmediği ama derin komada olduğu bilgisine rağmen Yandex’ten resmi başka bir açıklama veya düzeltme gelmedi.

BKM Express’in mobil servisi, Sendloop’un iş ortaklığı programı, Gripati’nin yeni oyunu Dolmuş Driver Türkiye pazarından gelen yeniliklerdir. Google’ın Air Play’in rakibi olarak hayata geçirdiği Chromecast, kuşkusuz haftanın en merak edilen teknolojisiydi.

Evernote CEO’su Phil Libin’in Webrazzi’ye özel verdiği röportajı da unutmamak gerekiyor. Türkiye’de 600 bin Evernote kullanıcısının olduğunu açıklayan Libin, sayının hızla arttığını da sözlerine ekliyor.

Webrazzi için de önemli bir haftayı geride bıraktık. Webrazzi Summit’in üç yeni ve önemli konuşmacısını açıkladığımız haftada, Webrazzi PRO iş ortaklarının arasına dünyaca ünlü araştırma şirketi Nielsen de dahil oldu. Haftanın tüm önemli haberlerine yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın