Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wGeçtiğimiz hafta birçok farklı alan ve konuda önemli gelişmelere sahne oldu. Buldumbuldum.com’un Hediyedenizi.com’u satın almasıyla başladığımız hafta, Hazinem.com’a Aslanoba Capital’in yatırımıyla devam etti. Doğan Online’ın geçen yıl satın aldığım Evmanya’nın büyümesi için 5 milyon TL yeni kaynak aktaracağını açıklaması e-ticaret pazarı için önemli bir gelişmeydi.

Türk dijital ekosisteminin önemli ajanslarından biri olan Tart’ın dijital hizmet sektörüne veda etmesi pekçok kişiyi şaşırtırken, yeni projelerine hayat verecekleri Startup Kitchen’ın 3. projesi Metto’yu da yine bu hafta tanıttılar.

Comscore’un araştırmasından çıkan Türk internet kullanıcıların spor sitelerine en çok erişen kullanıcı kitlesi olması sektör için önemli metrikler arasında yerini alırken, Maçkolik’i satın alan Perform Group’un Opta isimli spor analizi sitesini satın aldığını da yine sizlerle paylaşmıştık.

Haftanın bir diğer güzel gelişmesi Seedcamp’in ilk kez bir Türk girişimi olan Countly’e yatırım yapmasıydı. Kickstarter’da destek arayan bildiğimiz kadarıyla ilk Türk girişimi olan Nowhere Studios’un Monochroma isimli oyunu da haftanın önemli haberlerinden biriydi.

Yoğurtistan’ın yeniden açılması ve Nokia’nın yeni akıllı telefonu Lumia 1020’yi açıklaması dikkat çekerken, haftanın en kötü haberi kuşkusuz Deezer’ın mahkeme kararıyla engellenmesiydi.

Haftanın tüm önemli haberlerine yazının devamında ulaşabilirsiniz. Hepinize iyi haftalar dileriz.

Bir Cevap Yazın