Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

Anonymous_logoİnternet ve teknoloji sektörleri açısından geçen haftanın en önemli gelişmeleri arasında dikkat çeken konular bulunuyordu.

Gezi Parkı eylemlerinin en etkili iletişim araçlarından biri olan sosyal ağlarda bazı bağlantı sorunları yaşanmıştı. Ulaştığımız bilgiler, DDOS saldırısının da söz konusu olabileceğini gösterdi. Hemen arkasından yine olayları desteklemek amacıyla Pazar akşamı Annonymous’un devlet sitelerine saldırısı başlamıştı.

Olayların dışında haftaiçine dönecek olursak, Trendyol’un eski çalışanlarının kurduğu Mompery, 2 milyon dolar yatırım alırken Hasan Aslanoba yatırım haberleriyle adından söz ettirdi. Hasan Aslanoba’nın geçen haftaki yatırımları Fırsat Bu Fırsat ve Etohum’a geldi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Yeni Gelir Vergisi Kanun Tasarısı’na göre genç girişimcilere vergi muafiyeti sağlanacağını açıkladı. Öte yandan geçen haftanın önemli gelişmleri arasında BTK’nın hazırladığı birinci çeyrek pazar verileri bulunuyordu. Buna göre Türkiye’deki fiber internet abone sayısı hızla arttı. Geçen haftanın öne çıkan 10 haberine aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın