Geçen haftanın en önemli 10 haberi

tumblr-david-karp-logoTürkiye internet sektörüne yatırım haberlerinin damga vurduğu bir haftayı geride bıraktık. Birçok internet girişimi yatırım aldığını duyururken, yatırımcılar gelecek dönemdeki hedeflerini açıkladı.

Geçen hafta yatırım alan girişimler arasında YOYO, Evidea, İncir.com, JoyFoodz ve Sinaps.com bulunuyor. YOYO, Partner Fleet Solutions adlı filo araç kiralama şirketinden yatırım alırken, Evidea Tiger Global’den, İncir.com Hasan Aslanoba’dan yatırım aldı. Webrazzi Startup’13 konferansına katılan Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli ise JoyFoodz ve Sinaps.com’a yatırım yaptıklarını açıkladı. Bunların yanı sıra Yahoo’nun 1.1 milyar dolar ödeyerek Tumblr’ı satın alması öne çıkan haberler arasındaydı.

Webrazzi Startup’13 konferansına katılan isimlerden olan Hasan Aslanoba, yatırım için 20 anlaşmanın daha tamamlanmak üzerine olduğunu paylaştı. Geçen aylarda kurulan Revo Capital ise Cenk Bayrakdar’ın açıklamalarına göre 3 ay için 7 yatırım gerçekleştirecek. Öte yandan Tatilsepeti.com’un yabancı bir ortak almak için masaya oturduğu önemli haberler arasındaydı. İşte geçen haftanın en önemli 10 haberi…

Yorumlar (1)

  1. Yahoo, tumblr ile birlikte güzel bir açılım yaptı. Bunun arkası da gelecek gibi görünüyor kesenin ağzını açtılar bir kere. Sosyal ağ konusunda çok gecikti, ve bu sebeple kullanıcılarını sitede tutması zorlaştı.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın