x

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

bitcoin-grafik-2013Türkiye internet sektörünün uzunca bir süre konuşacağı gelişmelerin yaşandığı bir haftayı geride bıraktık. Yatırımlardan yeni e-ticaret sitelerine kadar birçok gelişmenin yaşandığını söylemek yanlış olmaz.

Son dönemlerin flaş yatırımcısı Hasan Aslanoba, AlwaysFashion.com’a yatırım yaparak dikkatleri üzerine çekmeye devam etti. Bunun yanı sıra daha önce Webrazzi’de paylaştığımız Hesapno.com ise melek yatırım aldığını duyurdu.

Gelecek dönemde Türkiye internet sektörünü etkileyecek bir adım da eski Turkcell yönetici Cenk Bayrakdar ve Özcan Tahincioğlu’nda geldi. 50 milyon dolar fona sahip olan Revo Capital’i kuran Bayrakdar ve Tahincioğlu, internet sektörü başta olmak üzere erken aşama gerçekleştireceklerini duyurdu.

Türkiye pazarını radarına almış olan yatırım bankası GP Bullhound kendi ağındaki yatırımcılarla paylaşmak için çok değerli bilgiler içeren Türkiye İnternet Raporu’nu yayınladı. Şirketin direktörü Ali Dağlı tarafından hazırlanan rapora mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Öte yandan bu hafta düzenlenecek olan Webrazzi Mobil’13 etkinliğinde birbirinden değerli konuklarımız olacak. Angry Birds yapımcı Rovio EMEA&APAC Bölgesi Reklam & Marka Ortaklıkları Grup Başkanı Todd Tran bu isimler biri. Lafı çok uzatmadan geçen haftanın önemli haberlerini kaçıranlar için başlıklarımızı paylaşalım.

Yorumlar (1)

  1. Bence haftanın en ilginç konusu İTÜ’de tartışmalara yol açan Meydan24, Zuckerberg’in hikayesini anımsatıyor yayınıydı.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın