Kaçırmamanız gereken geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Kaçırmamanız gereken geçen haftanın en önemli 10 haberi

turkiye-e-ekonomi-2013Geçen hafta bazı internet girişimleri yatırım ve satın alma haberlerini açıklarken bazıları ise veda ettiklerini duyurdu. Hatırı sayılır ziyaretçiye sahip olan Gimora ve Memurfoni yaptıkları açıklamalarla artık hizmet vermeyeceklerini duyururken, Muvizi.com ve Tablet Semirnerler yatırım aldıklarını açıkladı. Lüks giyim ürünlerini Türkiye’ye ithal DEMSA Group ise geçen dönemlerde adını sık sık adını duyduğumuz BeyazKutu.com’u satın aldı.

Bu gelişmelerin yanı sıra Türkiye internet sektörü iki yeni girişim daha kazandı. Bunlardan birisi İdefix’i bünyesinde bulunduran EBİ’nin HesapKitap.com’u duyurmasıydı. Diğer önemli internet girişimi ise Taksi çağırma uygulaması BiTaksi’nin açılmasıydı.

Social Baker verilerine göre Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının ortalama 44 sayfa beğenmesi paylaştığımız ilginç haberler arasındaydı. Türkiye’deki kuluçka merkezleri ve hızlandırma programlarının geçen yıl gösterdiği performansın yer aldığı analizi mutlaka okumanızı öneriyoruz. Geçen haftanın öne çıkan haberlerini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (1)
  1. Murat dedi ki:

    Şu kalıp o kadar devrik ki… Geçen haftayı kaçırmamız gerektiği anlamı var. Halbuki kaçırılmaması gereken şey “haberler”. Doğrusu “Geçen haftanın kaçırılmaması gereken haberleri” olmalı. Yetkili abilere duyurulur 🙂

Bir Yorum Yazın