Kaçırmamanız gereken geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Kaçırmamanız gereken geçen haftanın en önemli 10 haberi

The Harlem Shakeİnternet aleminin dans ettiği bir haftayı geride bıraktık. 🙂 30 saniyelik bir video ile geçen haftanın en önemli olayı haline gelen Harlem Shake, Türkiye’deki neredeyse tüm internet şirketlerini sardı. Yemeksepeti, Trendyol, Joygame ve GittiGidiyor, Harlem Shake videolarını paylaşan internet şirketleri oldu.

Eğlenceyi bir kenara bırakacak olursak, Türkiye internet ekosistemi gelecek yıllara damgasını vuracak bir gelişmeyi geride bıraktı. Geçen yıl taslağı hazırlanan ve melek yatırımcılara vergi muafiyeti getirecek olan Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği yürürlüğe girdi.

Öte yandan Türkiye’deki Twitter kullanıcılarının sayısı ve kullanım alışkanlıkları hakkındaki paylaştığımız infografik oldukça dikkat çekiciydi. Paylaştığımız bilgilere göre Türkiye’deki 9.6 milyon Twitter kullanıcısının, günde 8 milyon tweet attığı bilgisi ilginç detaylar arasında yer alıyor.

Geçen haftanın en önemli haberlerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz. İşte geçen haftanın öne çıkan 10 haberi…

Yorumları GösterYorumlar Gizle (1)
  1. Ünal Işık dedi ki:

    E-Ticaret pazarı şu anda büyük bir kargaşa içerisinde devam etmeye çalışıyor. Bilinçsiz yatırımlar ve yatırımcılar,yüksek maliyetli seo ve reklam çalışmaları,bu pastadan pay almaya çalışan bilgili ve uzman gözüken bilgisizler,e-ticaret karşısında nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilemeyen ithalatçı ve imalatçılar,ağızlarının suyu çeşme olan bankalar vs vs vs konu ile ilgili resmi bir düzenleme ve yapılanma olmadığı sürece Türkiyede bu pazar durulup yerine oturana kadar daha çok zaman geçecek gibi gözüküyor.

Bir Yorum Yazın