x

Webrazzi Ödeme Sistemleri’12 Konferansı’nda paylaşılan sunumlar

Webrazzi_odeme_sistemleri-12-sunumlar-logoWebrazzi Ödeme Sistemleri’12 Konferansı’nda yapılan konuşmalar kadar paylaşılan sunumlarda oldukça dikkat çekiciydi. Ödeme sistemleri pazarının önemli temsilcilerinin yer aldığı konferansta, online oyun şirketlerinden e-ticaret şirketlerine farklı kategorilerde birçok katılımcı bulunuyordu.

Konuşmacıların açıklamaları kadar, paylaştıkları sunumların da etkinliğe damgasını vurduğunu söyleyebiliriz. Sunumlarda yer alan rakamların ve bilgilerin ödeme sistemleri sektörü açısından önemli düşündüğümüz için sizlerle paylaşmak istedik.

Ödeme sistemleri sektörünün önde gelen temsilcileri tarafından hazırlanan 10 sunumu aşağıda bulabilirsiniz.

Dünyada ve Türkiye’de ödeme sistemlerinin geleceği (Mete Güney, MasterCard)

MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney, Türkiye ve dünyadaki ödeme sistemlerine yönelik çarpıcı rakamlar paylaştı. Mete Güney’in özellikle Türkiye’deki nüfusun yüzde 15’inin e-ticaret ile tanıştığını açıklaması oldukça çarpıcı bilgiler arasında yer aldı. Sunumun tamamını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Yeni nesil ödeme sistemleri ve ön ödemeli kartların geleceği (Serkan Ömerbeyoğlu, Provus)

Provus Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ömerbeyoğlu, ön ödemeli kartlara yönelik bir sunum gerçekleştirdi. Serkan Ömerbeyoğlu, sunum sonunda bir ön ödemli kart olan İninal‘i tanıttı. Ödeme sistemleri pazarına yeni bir renk katacak olan İninal de tanıtıldığı sunumu aşağıda bulabilirsiniz.

BKM sektöre dair güncel rakamları paylaştı (Serkan Yazıcıoğlu, BKM)

BKM’de Kurumsal İletişim ve Ürün Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olan Serkan Yazıcıoğlu’nun gerçekleştirdiği sunumda ağırlıklı olarak BKM Express’ten bahsetti. Bugüne kadar 35 bin kişinin BKM Express’e üye olduğunu paylaşan Serkan Yazıcıoğlu, 2013 ortası için belirlenen hedefin 1 milyon kullanıcı olduğunu da belirtti. Serkan Yazıcıoğlu’nun sunumunu aşağıda bulabilirsiniz.

E-ticaret girişimcilerinin işlerini daha canlı tutması gerekiyor (Altan Taşkıran, Garanti)

Garanti Ödeme Sistemleri Üye İşyeri Pazarlama Müdürü Altan Taşkıran e-ticaret ve ödeme sistemleri odağında bir sunum gerçekleştirdi. Garanti Bankası’nın üye iş yerleri üzerinden örnekler paylaşan Altan Taşkıran’ın paylaştığı sunumu aşağıda bulabilirsin.

Üye İşyeri Gözünden Ödeme Sistemleri (Hakan Erdoğan, Limango)

Webrazzi Ödeme Sistemleri’12 Konferansı’nın en dikkat çekici sunumlarından birini Limango IT Direktörü Hakan Erdoğan gerçekleştirdi. Fraud riskinden, alışverişini tamamlamayan kullanıcılara kadar birçok farklı konuya değinen Hakan Erdoğan’ın sunumunu aşağıda bulabilirsiniz.

Ödemeler dünyasında 2 yeni trend (Zeynep Şener, Mobilexpress)

“Her an her yerde” ve “Sadece ödeme değil alışveriş” olmak üzere iki yeni eğilimden bahseden Mobilexpress Genel Müdürü Zeynep Şener, konferansın dikkat çekici sunumlarından birini gerçekleştirdi. Sunumdaki ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Ödeme Sistemleri Regülatif Gelişmeler, Fırsatlar ve Riskler (Tuğrul Sevim, BTS)

BTS Avukatlık Ortaklığı ortaklarından Tuğrul Sevim ödeme sistemleri sektörünün düzenlenme kısımlarına değindi. Tuğrul Sevim, ödeme sistemleri konusundaki mevcut yasal düzenlemelere ve  gelecekte yürürlüğe girecek olan ilgili kanun tasarısı hakkında bilgiler paylaştı. Ödeme sistemleri konusundaki regülasyonlar aşağıdaki inceleyebilirsiniz.

Dijital para devrimine hazır mısınız? (Fatih İşbecer, Pozitron)

Pozitron Kurucu Ortağı Fatih İşbecer, dijital para konusuna değinerek bir sunum gerçekleştirdi. Mobil ödemeden, NFC’ye kadar geniş yelpazedeki konulara değinen Fatih İşbecer’in paylaştığı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Yükselen Alternatif Ödeme Aracı: (Burak Erdemir, Mobil Ödeme)

MikroÖdeme İş Geliştirme Müdürü Burak Erdir, ödeme sistemleri sektöründeki alternatif ödeme araçlarına değinen bir sunum gerçekleştirdi. Türkiye’ye yönelik veriler paylaşan Burak Erdemir, gelecekteki kullanıcıların hayatına girecek yeni ödeme sistemlerini anlattı. Burak Erdemir’in sunumunu aşağıda inceleyebilirsiniz.

Cüzdan 2.0 (Erkan Taş, Turkcell)

Mobil ödeme sistemlerine değinen Turkcell Mobil Ticaret Yöneticisi Erkan Taş, farklılaşan ürünlerin nasıl yaratılabileceği konusunda katılımcıları aydınlattı. Mobil cüzdan olayına adım atmayı düşünen girişimcilerin vizyonunu geniş tutması gerektiğini ifade eden Erkan Taş’ın sunumunu aşağıda bulabilirsiniz.

Ödeme sistemleri hakkında birçok veriyi içinde bulundurduğu düşündüğümüz sunumları yukarıda bulabilirsiniz. Bu sunumların haberleriniz ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (17)

 1. Ben düzenli olarak kredi kartı veya ukash kart kullanıyorum yurt dışı alış verişlerimde güven ve hız açısından oldukça kolay oluyor.

  Cevapla
 2. Volkan Ataç |

  Video istiyoruz video… 😀

  Cevapla
 3. harika bir paylaşım. süpersiniz!

  Cevapla
 4. Çok faydalı bir paylaşım. Sunumu hazırlayan ödeme sistemleri sektörünün önde gelen temsilcilerine ve webrazzi ailesine teşekkürler:)

  Cevapla
 5. ‘Türk’cell cüzdan sunum: ve buradaki tek ingilizce powerpoint.

  Cevapla
 6. Merhaba uzun süredir ön ödemeli kart satışı yapan bir firmayız sektörümüz ülkemizde geliştikce kullanıcılara daha iyi hizmet vermeliyiz ve sektörümüze olan güveni güçlendirmeliyiz.Bu konnuda yapmış olduğunuz bilgilerici çalışma için teşşekür ederim

  Cevapla
 7. Ukash kart ve kredi kartı kulalnımı gün geçtikçe çoğalmakta böyle bir platform faydalı olmuş

  Cevapla
 8. Mobil cüzdan olayına adım attım fakat oranlar komisyonlar yüksek.

  Cevapla
 9. Çok güzel bir sunum olmuş teşekkürler

  Cevapla
 10. Muhteşem bir sunumla aşırı akıcı bir yazıyla okudum.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın